HAKKIMIZDA


Ülkemizde ve Dünya'nın geneli itibarinde ürünsel anlamda ciddi denebilecek düzeyde bir sorun var... Öyle ki bu sorun dahilinde çoğu zaman birçok kişi, hastalıklara tutularak yaşamına istemsiz ve masum bir şekilde son veriyor.

Bu sorun, Dünya genelinde farklı kategorilerde üretilmekte olan, çeşitli ürünlere dair, güven sorunu... Öyle ki bu sorunlar dahilinde insanlar tarafından fark edilemiyor. Bunun yanı sıra işin çok daha ilginç tarafı söz konusu ürünlerin üretimi sırasında, işlev göstermekte olan fabrikalarda bazen bu durumu fark edemiyorlar. Günümüzde, son derece etkin bir şekilde çalışmakta olan bir çok orta düzey fabrika işlemleri dahilinde kullanmakta oldukları, söz konusu ürünlerin ham maddelerini etki oranlarını ve dahi bu ham maddelerin, diğer başka maddeler ile kimyasal tepkimesi sonucu ne gibi sonuçlar doğabileceğini, tahmin edememektedirler.

Bu alanda etkin bir şekilde çalışmalarını sürdürmekte olan firmalar, söz konusu ürün üretim dahilinde, özellikle son yıllarda, kullandıkları maddelere az da olsa dikkat etmeye detaylı ve etkili şekilde, araştırmaya başladılar. Fakat Dünya genelinde, onlarca merdiven altı fabrikanın var olduğunu sayarsak, durumun kontrol altına alınması hayli zor denebilir. Günümüzde, bu gibi ürün üretim yerlerinin etkili bir şekilde çalıştıkları, Devlet denetiminden yoksun birçok yer bulunmakta... Bu gibi durumların önüne, Devlet nezninde ve dahi Dünya genelinde, farklı kurumlarında dahil olduğu araştırma ve denetleme komisyonlarının da "önüne geçme" konusunda başarılı olmadıklarını varsayarsak, çok ciddi bir sorunla karşı karşıya olduğumuz gerçek.

Son zamanlarda ve ülkemiz dahilinde çok yakın bir tarihte resmi gazetede yapılan açıklamayı da baz alacak olursak, bir çözüm bulundu.

Artık günümüz dahilinde, birçok ürün üretim yeri etkin bir şekilde kontrol edilmeye çalışılmayacak. Bunun yanı sıra, söz konusu ürünlerin piyasaya sürülmesi ve dahi güvenilirlik için artı puan kazandırabilecek bir uygulama sunuldu. Bu uygulamanın genel adı Çevre Etiketi'dir.

Söz konusu etiket kapsamında, denetlemeye alınan ve farklı testlere tabi tutulan söz konusu ürünler, testleri başarılı ve etkili bir şekilde geçtikleri zaman, çevre etiketi, damgası söz konusu ürünlere vuruluyor. Bu etiket kapsamında, herhangi bir kategoride söz konusu olabilecek ürünün gerek, marketsel, piyasasal bağlamda tercih edinirlik oranı artıyor. Bu durum dahilinde, çevre etiketine sahip ürünlerin ne denli kaliteli olduğu çok daha önceden halk neznin de bilindiği ve tanıtıldığı için, bireyler, Çevre Etiketine sahip ürünleri, daima etkili bir şekilde tercih etmektedirler. Bu kapsamda farklı alanlarda etkili bir şekilde çalışmalarını sürdürmekte olan firmalar, özellikle de markasal anlamda son derece ciddi ve büyük firmalar, Çevre Etiketini kullanmak, almak üzere başvurularını gerçekleştirmektedirler.

Bu anlamda, ülkemiz genelinde etkili bir şekilde hizmet vermekte olan bizler, tamamen bağımsız olarak eko etiket, Çevre etiketi vermekteyiz. Bünyemiz dahilinde bizlerle çalışmakta olan firmaların getirdikleri ürünleri etkili bir şekilde inceleyerek, araştırarak çeşitli deneylerden geçirerek, söz konusu çevre etiketini verebilmekteyiz. Tabi ürün denetiminin ardından belli aşamalardan da geçilmesi, bu aşamaların etkili bir şekilde beklenmesi gerekmektedir. Ürünler bu etikete sahip oldukları dönemlerde, farklı birçok firma ile çalışmakta olup, piyasasal bağlamda ciddi anlamda tercih edilirlikleri olabilmektedir.

ECOmark Sertifikası Alımlarında Sistem Nasıl ve Ne Şekilde İşliyor?

Ülkemizin farklı bölgelerinde etkili bir şekilde hizmet vermekte olan firmamız, bünyesi dahiline gelmekte olan ürünleri;

  • Dünya üzerinde geçerli görülen kaidelere göre etkili bir şekilde test ediyor ve sınıyor.
  • Söz konusu ürünleri kategorilerine göre farklı olarak değerlendiriliyor. Öyle ki her ürün, farklı denetimsel aşamalardan geçiyor.
  • Söz konusu ürünler, özellikle Çevre duyarlılığı, Kimyasal girdiler, biyobozunurluk, kimyasal tepkimeler bazında etkili bir şekilde değerlendiriliyor.
  • Genel bağlamda sistemimiz dahilinde hazırlanmakta olan ürünler; TSE, ISO v.b esasları baz alınmaktadır.
  • Tüm ürünlerde, farklı olmak üzere etkili bir şekilde farklı alanlarda uzman olarak yetişmiş olan, Bilim insanlarında spesifik değerlendirmeler yapılıyor.

Bu değerlendirmeler v.b işlemlerin son bulması ile birlikte sistemimiz dahilinde bulundurmakta olduğumuz ürün, beklemeye alınıyor.Bekleme dahilinde söz konusu ürünü, EUROLAB, test ederek, ürünlerin değerlendirilmesi yapıyor. Bu değerlendirmeler sonucunda, bir diğer kurum ve kuruluş konumunda olan TÜRCERT ürünleri onaylamak üzere faaliyete geçmektedir. Söz konusu ürünün onay aşamaları da tamamlandıktan sonra, Çevre Etiketi ürüne layık görülmekte ve basılmaktadır.

Çevre etiketi demek, çevreye dair her şey demektir. Bu alanda, son derece kaliteli bir şekilde çalışmakta olan bizler uzunca bir süredir, eko etiket ve ECOmark gibi sertifikaları sağlamaktayız.

Başvuru Yap